Moj put u Svetu Zemlju!

Ostale teme nevezane uz rakovački kraj
Odgovori
bića
Ozbiljan forumaš
Ozbiljan forumaš

Moj put u Svetu Zemlju!

Post Postao/la bića » 24 ožu 2010, 16:11

Kratki izlet u Svetu zemlju!

Krčka Biskupija organizirala Hodočašće u Svetu zemlju!Pošao i ja!

Ma super,,idemo!Kako to obično biva,,supruga sve organizirala,,,dakle,,ide se! Šaroliko društvo,9 nas (jedan Musliman,jedan agnostik i jedan ateista ,nekoliko „“nesvrstanih“),krenusmo puni volje i želje da vidimo zemlju o kojoj cjelog života slušamo i čitamo,zemlju po kojoj su hodali mnoge Božje sluge pa i ,,naš Gospodin!Nismo išli sa hodočasnicima nego smo imali svoje „hodočašće“ i svog vodiča!Simpatičnog čovjeka Židovskih korjena (po ocu,no to Židovima nije dovoljno da bi te priznali za Židova,,majka je bitnija.Pametan neki narod)!
Tel Aviv,,hotel pa sutradan ,pravac Jeruzalem!Ulazimo u grad,okružen zidinama,nežalost ,ne onima iz Isusovog doba!Trgovci,uglavnom Arapi,već u startu,prodaše nam „“rog za sviću“!Grad šarolik,Arapi,Židovi „Šeširdžije“(Hasidi),crni Židovi(Etiopski imigranti,neko izgubljeno Židovsko pleme),turisti odsvuda,,Rusa ima „“ko Rusa“ po gradu,!Idemo u Crkvu Svetog Groba,,Impresivno!Širi se miris tamjana i svijeća!Unutra gužva,mnogi ljube mramornu ploču groba ,žene namakaju marame na ploči jer je uvjek vlažna,,veliki red pred spiljom u koju je Isus navodno položen!Tamo je sve „“navodno“ jer ,povjest je prekrila prašinom činjenice!One su nepoznate a mnogima i nebitne!Sam grad,Via Doloresa i sve ostalo , nekad je bio,kako Giorgio reče ,8 metara niže!Tu je,,opet navodno i Golgotsko brdo!Neki plaču,većina se moli,svećenici lijepo poje(pjevaju),,Pravoslavna braća stoluju u toj crkvi!Odlazimo na Maslinsku Goru gdje je Isus propovjedao!Osjećaj da je tu bio,tuda hodao naš Gospodin,snažan je.
Stojim na njij i razmišljam“Odavde si ti Gospodine propovjedao , govorio o životu,,a sad,pred nama ,baš na tom mjestu stoji,,Židovsko groblje!Znakovito“.
Spuštamo se u Gecemanski vrt,neke masline,opet navodno,iz tog doba su!Dotaknem jednu,Pomislih,možda si baš pod ovom Ti molio!Opet crkva,opet neki kamen u njoj,kao i u onoj prije,opet neki govore da je baš tu Isus pokopan!Opet neki ljudi klanjaju okolo!Klanjamo se praznom grobu mi ljudi,,a ne ŽIVOM Isusu!Nadobudni Arapi prodaju maslinovu grančicu ispred,,za 10 šekela!Kasnije odlazimo u Cezareju,grad koji je Herod izgradio na moru ,povelik,ima teater,trkalište,kupaonice,,ma svašta nešto!
Počasni građanin mu je bio Poncije Pilat,vidimo,piše na kamenu,to je navodno jedini pisani dokaz o upravitelju!Grad osvojiše kasnije Križari,pa Arapi pobiše križare,pa drugi Križari opet Arape ,pa Turci opet Križare,,mama mia!Ta zemlja,,kad ju posjetiš,kad vidiš te starine i povjest,imaš dojam da gdje god otkopaš lopatom,nađeš povjest!
Zidina i htamova ,teatara i trkališta,,posvuda!Nemožeš vjerovati da su tako velebne građevine gradili u ono vrijeme!Zemlja natopljena znojem radnika i krvlju ratnika!Sličan grad posjetismo u Galileji,Bet Shean!U Galileji odosmo na Genezaretsko jezero!Tiberija!Jezero na čijoj obali je Isus susreo neke učenike!Ribare!I Petra.Tu je i hodao po vodi!Misli nam nužno sa prekrasnog krajolike bježe gore!Ka onomu koji JE TU BIO!Baš tu negdje gdje stojimo!Odlazimo na mjesto gdje je Isus kršten(Neda mi se više pisati“navodno“,,ta jasno vam je)!Ali tu negdje je to bilo!I Ivan Krstitelj je tu bio!Opet nas obuzima osjećaj blizine sa Isusom i učenicima!Posjećujemo Kumran.Tu su negdje nađeni Kumranski spisi,,,opet ruševina grada koji je nekome smetao!Pa Masada.Nevjerovatno,uređen grad,navodnjavanje je imao,pa čak i podno i zidno grijanje u kupaonicama!Herod izgradio,nakon pada Jeruzalema Zeloti se tamo utvrdili a Rimljani godinu dana zauzimali!2 000 ljudi izvršilo samoubojstvo da ne padnu u ruke Rimljana!
Mrtvo More,,,mrtvo da mrtvije nemože biti!Možda kraj gdje su nekad bile Sodoma i Gomora!I izgleda tako,,taj okoliš!Simpatično more jer ne traži od tebe da si plivač!Plutaš kao plutača!I čuvaj oči!Gora Karmel,,Prorok Ilija je odtamo uznesen na nebo!Neznam dali navodno!Pa Akra!Grad iz kojeg su Križari išli u pohode,,u osvajanja po Svetoj Zemlji!Dok ih Turci nisu“oćerali“!
Zemlja,,taj Kanan,(nema ni meda ni mlijeka koliko vidjesmo) ipak ,iako ima frka,relativno žive u miru Židovi i Arapi u njoj!Pogotovo u Jeruzalemu!
Ipak “Molimo za mir Jeruzalema!“ !Jer,,prođosmo i dolinom Armagedonskom!

Pozdrav!

Jurica
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Re: Moj put u Svetu Zemlju!

Post Postao/la Jurica » 26 ožu 2010, 21:04

Jedna slika govori tisuću riječi.

Slike molim :D

bića
Ozbiljan forumaš
Ozbiljan forumaš

Post Postao/la bića » 29 ožu 2010, 10:47

palivatra
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la palivatra » 11 tra 2011, 10:12

bića je napisao/la:
Jurica je napisao/la:Jedna slika govori tisuću riječi.

Slike molim :D
http://www.cro-rss.com/story_crkva_sv_groba__2918.htm
http://translate.google.hr/translate?hl ... walks.com/
Ovo je OK!

pat_nick
Hvatač zaleta
Hvatač zaleta

Post Postao/la pat_nick » 21 ruj 2013, 17:08

http://www.youtube.com/watch?v=3LGm0iWPC80
Ateist protiv Kršćanskg apologete!
Dawkins:McGrath =0:1

Odgovori

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.