EU-ropska uniija - ZA i PROTIV

Ostale teme nevezane uz rakovački kraj
palivatra
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Re: Pomozimo Puškariću ,,Ameru!

Post Postao/la palivatra » 26 svi 2011, 10:28

Stari G(r)ad je napisao/la:E baš si našao reprezentativan primjerak. Koliki broj ti ljudi što putuju avionima čine u ukupnom broju stanovništva tih zemalja? To su bolje stojeći ljudi kakvih imamo i mi, na primjer ovi što idu skijati, pa onda ovi što stanuju kod roditelja i putuju po svijetu turistički, pa nešto poslovnih ljudi.
Kad bi netko izvana po ovim našima procjenjivao stanje kod nas, isto bi rekao da nema krize.
Za najobjektivniju ocjenu stanja u nekoj državi, trebalo bi tamo živjeti neko vrijeme da se upozna društvo i na vlastitoj koži osjeti dobro i zlo.
Uostalom, za Rumunjsku se piše da je korumpiranija od nas. Za ove druge nisam pratio, pa ne znam. U Rumunjskoj su čini mi se plaće nešto niže nego kod nas (u prosjeku) iako je ona u Uniji.
Zašto niti u jednoj državi Unije ne postoji monitoring, već su ga izmislili za nas?

Uhićenje Gotovine, topnički dnevnici , monitoring, a sutra nešto deseto su sredstva da se odgodi naš ulazak. Da imamo pametno vodstvo, vukli bi nas za rukav da uđemo, a ne da moramo puzati i lizati cipele da bi ušli. Ja ne bih htio niti da me sahrane u takvo društvo.
Uglavnom se slažem sa ovim tvojim izlaganjem!

palivatra
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Re: EU-ropska uniija - ZA i PROTIV

Post Postao/la palivatra » 26 svi 2011, 10:41

Stari G(r)ad je napisao/la:"Sva ova predpristupna ili pristupna sredstva koja su namijenjena Hrvatskoj, najvjerojatnije da će svojim većim dijelom biti samo obećanje koje se ne će ostvariti kao u slučaju Bugarske i Rumunjske. „Bojim se Danajaca i kad darove nose“. Ti programi ostvarit će se tek djelomično, ali to sve skupa nije vrijedno da se zbog tih mrvica s europskoga stola izložimo doglednoj opasnosti svog sigurnog svekolikog nestanka. Osim toga naša davanja u zajedničku kasu već za desetak godina će dobrano nadmašiti sve ono što smo dobili kroz pristupne fondove.

Kako netko može biti toliko naivan i misliti da ne ćemo nestati pred masom od pet stotina milijuna žitelja EU i pred njihovim golemim kapitalom koji može kupiti sve u Hrvatskoj za svoje sitne novce."

:arrow:http://www.hrsvijet.net/index.php?optio ... Itemid=350
A sad kao ,,,nemogu?
Pa jeboga ti,,i sad nas kupuju!

Stari G(r)ad
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Stari G(r)ad » 26 svi 2011, 12:01

Pa naravno da nas kupuju, kad su to omogućili ovi dupelisci koji su na vlasti, a odobravaju ti isti koji su u oporbi. Da nisu kao što jesu, imali bi malo samopoštovanja i rekli bi europljanima da "olade" dok smo izvan te njihove unije. Tako i pijanac nema poštovanja ni prema sebi ni prema svojoj obitelji i onda sve rasproda i zapije prije nego crkne.

Stari G(r)ad
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Stari G(r)ad » 26 svi 2011, 12:09

Argumentiraj ono s čime se ne slažeš, molim lijepo.

palivatra
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la palivatra » 26 svi 2011, 12:27

Stari G(r)ad je napisao/la:Argumentiraj ono s čime se ne slažeš, molim lijepo.
Dali misliš da sam 100% u krivu ,u onom gdje se ne slažem sa tobom?
Neću argumentirati ni spominjati jer,,uglavno ,po meni i"Jako si dobro to rekao" da nema mjesta nekoj kritici!
Ovaj put!

palivatra
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la palivatra » 26 svi 2011, 12:36

Stari G(r)ad je napisao/la:Pa naravno da nas kupuju, kad su to omogućili ovi dupelisci koji su na vlasti, a odobravaju ti isti koji su u oporbi. Da nisu kao što jesu, imali bi malo samopoštovanja i rekli bi europljanima da "olade" dok smo izvan te njihove unije. Tako i pijanac nema poštovanja ni prema sebi ni prema svojoj obitelji i onda sve rasproda i zapije prije nego crkne.
Ja sam i dalje za EU!
Nisu ti argumenti ,,neki>!
EU "zdaj" bi rekli Janezi :lol:

Stari G(r)ad
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Stari G(r)ad » 26 svi 2011, 14:40

A čuj, tvoje je pravo da budeš za i protiv. Ja sam svoje argumente pisao s nakanom da oni dopru do tebe i do drugih koji ih čitaju po prvi put i ovdje. O tvojoj sposobnosti ili nesposobnosti shvaćanja ovisi tvoja odluka. Ako ne daj Bože bude više onih koji donesu pogrešnu odluku, nego onih koji donesu pravilnu - što će vrijeme pokazati - jao nama i sljedećim generacijama, koje će nas pitati "kog vraga smo radili i zašto nismo mućnuli glavom dok je bilo vrijeme", kao što si ti pitao onog starijeg čovjeka zašto je išao u ustaše a ne u partizane. Da si tada kad si to pitao, znao ono što danas znaš o partizanima (ili bi trebao znati), sigurno ga to ne bi pitao, kao što ne bi bio za uniju da imaš očekivanu sposobnost shvaćanja. Priroda katkad bude nepravedna u nekim pogledima. Na jednoj strani te nadari a na drugoj zakine. Što ćeš. Možda to ima veze i s mikrolokacijom mjesta rođenja i/ili odrastanja. :wink:

Stari G(r)ad
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Stari G(r)ad » 26 svi 2011, 14:44

Ne moram ja biti 100% u pravu niti u krivu, kao što ne moraš ni ti. Ja te samo molim da izneseš svoje argumente za ono u čemu se ne slažeš sa mnom. Zanima me na čemu temeljiš svoje neslaganje. Odgovoran čovjek bi trebao znati obrazložiti svoj stav i mišljenje.

palivatra
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la palivatra » 26 svi 2011, 18:54

Stari G(r)ad je napisao/la:Ne moram ja biti 100% u pravu niti u krivu, kao što ne moraš ni ti. Ja te samo molim da izneseš svoje argumente za ono u čemu se ne slažeš sa mnom. Zanima me na čemu temeljiš svoje neslaganje. Odgovoran čovjek bi trebao znati obrazložiti svoj stav i mišljenje.
EU "zdaj"!
Jeli to dovoljno(ili moram argumentirat)!

palivatra
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la palivatra » 26 svi 2011, 19:00

Stari G(r)ad je napisao/la:A čuj, tvoje je pravo da budeš za i protiv. Ja sam svoje argumente pisao s nakanom da oni dopru do tebe i do drugih koji ih čitaju po prvi put i ovdje. O tvojoj sposobnosti ili nesposobnosti shvaćanja ovisi tvoja odluka. Ako ne daj Bože bude više onih koji donesu pogrešnu odluku, nego onih koji donesu pravilnu - što će vrijeme pokazati - jao nama i sljedećim generacijama, koje će nas pitati "kog vraga smo radili i zašto nismo mućnuli glavom dok je bilo vrijeme", kao što si ti pitao onog starijeg čovjeka zašto je išao u ustaše a ne u partizane. Da si tada kad si to pitao, znao ono što danas znaš o partizanima (ili bi trebao znati), sigurno ga to ne bi pitao, kao što ne bi bio za uniju da imaš očekivanu sposobnost shvaćanja. Priroda katkad bude nepravedna u nekim pogledima. Na jednoj strani te nadari a na drugoj zakine. Što ćeš. Možda to ima veze i s mikrolokacijom mjesta rođenja i/ili odrastanja. :wink:
Bit će da je tako! :shock:
Jebi ga,,nemožemo svi bit pametni! :--sm
Jebala te paranoja i EU skepticizam! :lol: <
Ja sam za EU,,to je toliko normalno da normalnima netreba obrazlagat razloge!
One koji nisu normalni ionako nikad nećeš uvjeriti da je normalno,,,NORMALNO!

Stari G(r)ad
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Stari G(r)ad » 26 svi 2011, 22:27

Pa što si se onda bunio kad sam rekao da su Čatrnjani munjeni? Mogao si reći "istina" i "hvala". :--b

Da budem precizniji, to da su Čatrnjani munjeni sam čuo od jednog što je oženjen iz Čatrnje. A čovjek valjda ne laže. Govori iz prve ruke. :--sm

Stari G(r)ad
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Stari G(r)ad » 26 svi 2011, 22:54

Evo ti još jedan primjer što je EU:
:arrow: http://www.h-rast.hr/clanci/item/475-po ... ti-rh.html

Jurica
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post Postao/la Jurica » 14 lip 2011, 20:11

Čini mi se da je Stari G(r)ad bio nedavno u Drežniku jer jučer na zboru primjetih da je cijeli centar oblijepljen malim plakatim "Ne u EU" i pristupnicama nekom pokretu Volim Hrvatsku :mrgreen:

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 14 lip 2011, 20:58

Čini mi se da je još ovdje :lol:

Stari G(r)ad
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Stari G(r)ad » 14 lip 2011, 23:34

Eee, da bar jesam. :( A što se tiče tog spomenutog plakata, možda ima još ljudi iz našeg kraja koji su informirani iz drugih izvora osim TV i medija koji nisu prohrvatski. Ako je tako, hvala Bogu, a ako je to samo jedna osoba onda je to za plakat.

Odgovori

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.