Raspada (li) se Unija ?!

Ostale teme nevezane uz rakovački kraj
Stari G(r)ad
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Raspada (li) se Unija ?!

Post Postao/la Stari G(r)ad » 22 pro 2011, 16:16

Izgleda da ima ljudi koji misle svojom glavom:

:arrow: http://www.hrsvijet.net/index.php?optio ... &Itemid=72

Stari G(r)ad
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Re: Raspada (li) se Unija ?!

Post Postao/la Stari G(r)ad » 22 pro 2011, 23:13

Evo kako izgleda jedna crtica iz "EU Ropske idile". Ne daj Bože da mi uđemo. Tko bi nas zastupao u sličnom slučaju? Možda ovi šupci koji se kolju za položaje u Briselu??

:arrow: http://www.hkv.hr/vijesti/inozemni-tisa ... orite.html

Sinisa
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Sinisa » 23 pro 2011, 06:28

Amerika i engleska bit ce zemlja proleterska.

job
Pisaća mašina
Pisaća mašina

Post Postao/la job » 23 pro 2011, 09:41

Sinisa je napisao/la:Amerika i engleska bit ce zemlja proleterska.
sinisa neznam dali ti hoces ovog extrem desno orijentiranod forum kollegu

provocirat ili si ti zaista veliki simpatizant "kumunizma" dok ti tvrdis da

u Englesku i Ameriku dolazo kumunizmus to je totale glupost.

Po marksistični teoriji je proletariat najbolj napreden dio drustva, glupost vidi sta rade po Rusiji.......

Europska unija se nebude raspala. Drzave koje su se otresle tz.kumunizma
danas napreduju a Narod u tim drzavama mora uciti radit i to radit za sebe i
svoju okolinu ne samo trazit Socijalne povlastice vec zaista radit i porez
Placati.
Dali ti placas Porez? Tko u RH. placa porez?
Ja sam cesto u Zagrebu ,cujem mosljenje ljudi, mnogi bi htjeli brzo zaradit novac i o necemu se toliko neprica kao o NOVCU .... to je mentalitet koji je ostao od kumunizma ili TITOIZMA.

Bok.

Sinisa
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Sinisa » 23 pro 2011, 11:48

Ma zezam se.
Jos jedno:
Amerika i kanada bit ce zemlje udruzenog rada.

Nas prijatelj koji je desno i to vrlo desno orijentiran ima pravo iznositi svoje stavove. Moje je pravo malo se zezati s time.
Sto se tice EU i odnosa to je vrlo slozeno i kompleksno pitanje. No ideja zajednickog trzista od 300 do 400 milijuna ljudi kao protuteza SAD i Japanu i mogucnost bolje konkurentnosti na svjetskom trzistu nije losa. Kako cemo se mi uklopiti u tome ostaje da vidimo ali to nece odlucivati EU nego odlucujemo mi.
U zadnjih dvadeset godina vidjeli smo pravilo sto veci Hrvat to veci lopov i cim bi poceo netko spominjati svoje zasluge za domovinu i cim bi se primio za srce (novcanik) pri slusanju himne to bi mi bio sumnjiviji jer Hrvatsku nisu rastocili neprijatelji Hrvatske nego su ju rastocili najvece Hrvatine koji su svoj osobni lopovluk i osobni probitak zaklanjali iza velikohrvatstva. Smatram da su za Hrvatsku najvise pridonijeli "mali Hrvati" oni koji su kad je trebalo uzeli pusku u ruke i branili svoju domovinu a poslije su se vratili svom poslu i daljem zivotu. Jer braniti domovinu nije niti cast niti privilegija. Braniti domovinu je obaveza i za izvrsenje te obaveze ne treba niti casti niti privilegije.

job
Pisaća mašina
Pisaća mašina

Post Postao/la job » 23 pro 2011, 14:56

Sinisa je napisao/la:

Ma zezam se.
Jos jedno:
Amerika i kanada bit ce zemlje udruzenog rada.

Nas prijatelj koji je desno i to vrlo desno orijentiran ima pravo iznositi svoje stavove. Moje je pravo malo se zezati s time.
Sto se tice EU i odnosa to je vrlo slozeno i kompleksno pitanje. No ideja zajednickog trzista od 300 do 400 milijuna ljudi kao protuteza SAD i Japanu i mogucnost bolje konkurentnosti na svjetskom trzistu nije losa. Kako cemo se mi uklopiti u tome ostaje da vidimo ali to nece odlucivati EU nego odlucujemo mi.
U zadnjih dvadeset godina vidjeli smo pravilo sto veci Hrvat to veci lopov i cim bi poceo netko spominjati svoje zasluge za domovinu i cim bi se primio za srce (novcanik) pri slusanju himne to bi mi bio sumnjiviji jer Hrvatsku nisu rastocili neprijatelji Hrvatske nego su ju rastocili najvece Hrvatine koji su svoj osobni lopovluk i osobni probitak zaklanjali iza velikohrvatstva. Smatram da su za Hrvatsku najvise pridonijeli "mali Hrvati" oni koji su kad je trebalo uzeli pusku u ruke i branili svoju domovinu a poslije su se vratili svom poslu i daljem zivotu. Jer braniti domovinu nije niti cast niti privilegija. Braniti domovinu je obaveza i za izvrsenje te obaveze ne treba niti casti niti privilegije.
Tako je , ja se isto nemogu tako dobro nositi sa tim extrem -desno ili lijevo.

Sinisa
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Sinisa » 23 pro 2011, 17:17

Tako je , ja se isto nemogu tako dobro nositi sa tim extrem -desno ili lijevo.
Ni ne treba se nositi. Treba se samo dobro zezati. No ostaje uvijek problem sto su ekstremi iskljucivi te zezancija moze na kraju jako puno kostati.

lipovcan
Pisac meraklija
Pisac meraklija
Kontakt:

Post Postao/la lipovcan » 24 pro 2011, 00:57

Evo mali slikovni opis pristupa HR u EU! Hehehe
http://webcafe.net.hr/forwarduse/komnet ... 1290349503
Kad umrem idem u pakao!!!
U Lipovaci sam vec bio!!!

ursel
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la ursel » 24 pro 2011, 16:43

Zasto RH mora u EU...
Hrvati dobro zive. Prije 3 Tjedna u D-Spiegel. Weltwoche-CH, FRANKFURTER-
Zeitung - pise o Anketi provedenoj u kojim drzavama ima najvise vlasnika
obiteljkih Kuca,,,i stanova,,, :lol: Nevjerujete -RH spada u prvih 5.Zatim mnogi koji zive u gradu imaju jos negdje "KUCICU" . Porez neplaca 60% jer su jos uvjek od posebne skrbi. "
Sve je to pretezno izgradeno poslije Oluje-oslobodjenja od Srbske Agresije.
Odkud Novac iz EU.
Vidi
Od otprilike 24 milijarde eura izravnih stranih investicija koje je Hrvatska od osamostaljenja privukla, više od 80 posto stiglo je iz Europske unije.. :lol:

Stari G(r)ad
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Stari G(r)ad » 27 pro 2011, 13:19

E moji lijevo desni ....
Bilo bi pošteno prije lijepljenja etiketa odrediti što točno koji pojam znači.
Ako je netko tko je domoljub, tko promiče dobro, nenasilje, poštenje i pravnu jednakost za sve, kao i povijesnu istinu = desničar, onda sam ja taj.

Obrana domovine i doma treba biti čast i dužnost, ostalo ne želim komentirati.

Među onima koji su pokrali Hrvatsku je bilo i onih koji su se držali za srce (novčanik), ali nije pošteno ne spomenuti one koji su do 90-tih bili u Partiji i onda "promijenili košulju" i nastavili se baviti onim poslom temeljenim na onoj Titovoj "snađi se druže" = ukradi. 'Veliki Hrvat' nije onaj tko viče da je veliki Hrvat, već onaj koji svojim djelima i djelovanjem to pokazuje i dokazuje. Velikog Srbina i/ili velikog Jugosla(o)vena pak krase drugi 'epiteti' - barem na našim prostorima.
Ima ljudi kod nas koji imaju svoje kuće i stanove. Što je loše u tome ako je čovjek koji živi u nekoj kući ili stanu i njen/njegov vlasnik??? Zar banke moraju biti vlasnik svega kao na Zapadu??? Nama se stalno na nos nabacuje kako ima puno onih koji su pokrali pa imaju kuću, stan, vikendicu itd.
Je li se itko ikad upitao kakvim i koliko poštenim radom su Englezi ili Amerikanci i drugi došli do dvoraca, vila i svog bogatstva??? Povijesna je činjenica da je Amerika nastala na zemlji otetoj od domorodaca. Je li se itko ikad zapitao otkud u Londonskim muzejima eksponati iz drugih zemalja koji predstavljaju temeljnu kulturu tih zemalja?? Jesi li ih Englezi pošteno platili???? Isto tako je povijesna činjenica da su Englezi u svojoj vladavini svijetom počinili zločine i pljačke velikih razmjera.

Kad nas netko blati, treba se zamisliti zašto to čini. Ja sam razmišljao o tome i došao do zaključka da svatko tko kopa po tuđem time skriva svoje prljavo rublje.

Naša najveća tragedija je što se međusobno 'koljemo', a to je tako jer smo kao narod primitivci, zavidni i neprosvijećeni.

Važno je zapitati se u što je potrošen taj novac iz Unije?? Ako je izgradnja trgovačkih centara u kojima se prodaje roba proizvedena vani, a troši novac zarađen kod nas = investicija, onda se više na tu temu nema što reći.
Za mene je investicija kad se novac uloži u nešto što opet stvara novac, to jest kad se uloži u tvornicu i kad ta tvornica radi i proizvodi i kad se to što proizvodi prodaje kod kuće ali i tamo otkud je došao uloženi novac.
Prava i jedina istina je da je sav investirani novac iz Unije u funkciji porobljavanja našeg naroda. Trgovački centri su uništili male dućane i ljudi koji su od toga živjeli sad moraju kopati po smeću!

Sinisa
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Sinisa » 28 pro 2011, 06:33

Za mene je investicija kad se novac uloži u nešto što opet stvara novac, to jest kad se uloži u tvornicu i kad ta tvornica radi i proizvodi i kad se to što proizvodi prodaje kod kuće ali i tamo otkud je došao uloženi novac.
Prava i jedina istina je da je sav investirani novac iz Unije u funkciji porobljavanja našeg naroda. Trgovački centri su uništili male dućane i ljudi koji su od toga živjeli sad moraju kopati po smeću!
Pitanje je tko je u Hrvatskoj odgovoran za ovakvo stanje? Kazes preobuceni komunisti? Slazem se s tobom. Vrh HDZ-a su probuceni komunisti koji su nastavili vladati komunistickim nacinom. Jedino valjda Sanader nije bio u partiji. Tudjman - Titov general radio u personalnoj sluzbi generalstaba predsjednik sportskog drustva Partizan.
Seks. Javni pravobranitelj u Osijeku krajem sezdesetih. Zglajzao kad je pijan u gostioni rekao da se JNA po stegi i rukovodjenju treba ugledati na Wermaht.
Kosorica. Clan partije nize rangirana vrijedna polaznica partijske skole u Kumrovcu.Luka Bebic partijski aparatcik doline neretve.
Manolic. O njemu i o Boljkovcu i o njihovim ulogama u OZNI i UDB-i dosta se zna.

Stari G(r)ad
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Stari G(r)ad » 28 pro 2011, 14:51

Pa to ja odavno trubim, ali malo tko je shvatio. Ti "preobučeni" su bili pritajeni dok je Tuđman bio živ i vodio glavnu riječ, te ih držao pod nadzorom. Kad je umro, onda su dobili krila i evo što sad imamo. Oni malobrojni koji su u HDZ ušli zbog domoljublja i čiste savjesti su rastjerani, a ostali su gologuzi kamenjarci i preobučeni bivši komunisti koji su naučili krasti za vrijeme samoupravnog socijalizma i nastavili kad su dobili krila. Bivši komunistički direktori su postali moderni menadžeri jer su mahom novcima poduzeća kojima su "drmali" pokupovali ta poduzeća. "Zasluge" su natovarili 'Tuđmanovom HDZ-u' uz pomoć "svojih" raspoređenih po medijima i na ključnim mjestima, što je glupa rulja progutala s lakoćom i danas kukuriče kako je Tuđmanov HDZ pokrao Hrvatsku.

Sinisa
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Sinisa » 28 pro 2011, 20:09

I Tudjman je bio preobuceni komunista. Pa on ih je sve instalirao u HDZ koji je od pocetka udbaska stranka jos od kad je udba Tudjmanu dala pasos da moze dogovarati s narvalskom skupinom u Kanadi. Hdz je od pocetka udbaski projekat i Tudjman je bio udbaski operativac.

Stari G(r)ad
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Stari G(r)ad » 29 pro 2011, 13:21

Tuđman je bio komunist jedno vrijeme, kao i Savka i Tripalo i svi ostali Hrvati, zato jer se nije moglo biti prisutan u politici ako nisi bio komunist. To je valjda svima jasno. Sad, je li bio udbaš ili nije, ne znam. Uzmimo ovako. Ako je bio, bio je s određenim razlogom, da bi upoznao kako organizacija djeluje. Možda u to vrijeme nije imao sklonosti k domoljublju. Možda jest, ali je to skrivao da ga ne bi progonili (a ipak su ga kasnije progonili kad je iznio svoje nacionalne stavove). Mogući razlog zašto je instalirao bivše udbaše u HDZ je da mu budu blizu i pod nadzorom. Drugi razlog je taj što su isti bili kvalificirani za odraditi određenu vrstu posla (sjetimo se da je dio oficira JNA koji su Hrvati isto prešao k Tuđmanu !). Stvaranjem samostalne hrvatske države Tuđman sam demantira ovu tvoju zadnju tvrdnju !

Sinisa
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Sinisa » 29 pro 2011, 14:27

Naivan si stari grade. Mnogo naivan.

Odgovori

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.