Što ima novog u Drežnik Gradu

Aktualna događanja u našem kraju
Odgovori
palivatra
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Re: Što ima novog u Drežnik Gradu

Post Postao/la palivatra » 23 pro 2011, 09:42

Jurica je napisao/la:Kod nas dimljenje kobasica :mrgreen:

slika

a neki radi i ovo

slika
I ti ćeš to sve obrijati sam?
Mogao bi sa time naraniti sve forumaše! :D

Jurica
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post Postao/la Jurica » 23 pro 2011, 18:09

palivatra je napisao/la: I ti ćeš to sve obrijati sam?
Mogao bi sa time naraniti sve forumaše! :D
Eh što ste se prepali, donja slika nije moja, to je samo primjer što se radi ovih dana u našem kraju.

Jurica
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post Postao/la Jurica » 23 pro 2011, 19:28

Evo da ne bi ispalo da se za Božić samo jede i pije, na inicijativu najvećeg vjernika na ovom forumu ( :?: :idea: ) jer me malo i izružio, stavljam i slike sa ispovijedi u Drežniku i Rakovici (preuzeto sa stranica Slunjskog dekanata)

slika

slika

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 24 pro 2011, 22:51

Evo u ovo Badnje veče pripremam se za ponoćku, Bog nas je razveselio ne samo bjelim Božićem (ima oko 20 cm snijega) nego evo i večeras pada snijeg i radosno ćemo po snijegu na ponoćku. Danas sam nažalost radio cjeli dan (došao kuću večeras poslije 7) tako da sam propustio pečenje odojka, al što mogu, tješim se kad pomislim da bi mnogi bili sretni da rade makar i na Badnjak :?

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 25 pro 2011, 11:12

Svim Drežničanima, Rakovčanima i ostalima naročito onima rasutim po svijetu i daleko od rodnog kraja, želim Sretan Božić i svako dobro u životu :wink:

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 26 pro 2011, 10:54

Evo i u ove svečane dane imamo (opet) tužnu stvarnost. Jučer je u Karlovcu u bolnici umro Branko Bićanić iz Smoljanca u 37. god. Prije mjesec dana nesretno pao sa štiga i jučer ujutro umro. Ima ženu i 2 djece, neznam koliki su i kako se zovu, 3 brata (Vinko, Luka i Anđelko) i 2 sestre, Vinkicu i neznam kako se druga zove. Sprovod je u srijedu u 15h na groblju u Drežniku.

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 31 pro 2011, 14:34

Za one koji su čuli da zvoni a neznaju ko je umro, da kažem da je umrla Jelena Matovina sa Poljanka, neznam koliko ima godina al mislim da je stara baba, koliko je meni poznato tao je žena od pok. Anćuna. Sprovod će biti u ponedjeljak u 15h u Drežniku.
Dakle godina će Katiću dobro počet :? 8)

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 17 sij 2012, 20:30

Noćas je nakon duge i teške bolesti umrla nekadašnja Drežnička učiteljica Ivanka Abrlić (neznam koliko je mogla imat godina al mislim ne više od 60), žena od Mirka Abrlić. Neznam kad i gdje će biti sahrana al mislim da će u Zagrebu. :cry:

dragoo
Mala beba
Mala beba

Post Postao/la dragoo » 18 sij 2012, 09:27

Pokoj vječni drežničkoj učiteljici i ostalima ...

Jučer je u Drežniku bio sv.Ante zimski.Nama koji već dugo ne živimo
u rodnom kraju,taj "mali zbor" je ostao u sjećanju pored ostalog u dobrim zabavama u zadružnom domu,plesu i kolima , a posebno po nevjerojatnom kolu /brzo premetanje nogu/ Čatrnjanki,Smoljančanki i Selišćanki...To je bilo..
Puno je godina prošlo i dosta se toga izmjenilo ali imali što slično? Kako je jučer bilo...?

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 18 sij 2012, 18:20

Eh nažalost od svega je ostalo vrlo malo, nema one stare "sale", nema gostione kod Baure, dom je napravljen novi al Jura drži ključe i neda nikom ni prismrdit domu kao da je dom rađen samo za njega...
Jučer je bila samo misa (ja nisam bio, radio sam) al poslije mise ništa, u ostalom i sam Sv. Ante je došao na to da u podne bude misa a zbor uglavnom tek naveče, a tako je i Sveta Jelena a da i ne pričamo ostali "manji" zborovi u Vagancu, Selištu, Smoljancu...

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 19 sij 2012, 12:37

Jutros je u Zagrebu nakon duge i teške bolesti u 77. god. umrla Manda Knežević iz Vaganca, mama od pok. Nikole, Ane, i Jelene.
Sahrana će biti na Vagancu vjerovatno u subotu.

ursel
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la ursel » 22 sij 2012, 00:45

branko je napisao/la:Jutros je u Zagrebu nakon duge i teške bolesti u 77. god. umrla Manda Knežević iz Vaganca, mama od pok. Nikole, Ane, i Jelene.
Sahrana će biti na Vagancu vjerovatno u subotu.

Pokoj vjecni.

ursel
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la ursel » 22 sij 2012, 00:51

Jučer je u Drežniku bio sv.Ante zimski.Nama koji već dugo ne živimo
u rodnom kraju,taj "mali zbor" je ostao u sjećanju pored ostalog u dobrim zabavama u zadružnom domu,plesu i kolima , a posebno po nevjerojatnom kolu /brzo premetanje nogu/ Čatrnjanki,Smoljančanki i Selišćanki...To je bilo..
Puno je godina prošlo i dosta se toga izmjenilo ali imali što slično? Kako je jučer bilo...?
branko
Post subject: Re: Što ima novog u Drežnik Gradu

Eh nažalost od svega je ostalo vrlo malo, nema one stare "sale", nema gostione kod Baure, dom je napravljen novi al Jura drži ključe i neda nikom ni prismrdit domu kao da je dom rađen samo za njega...

Jučer je bila samo misa (ja nisam bio, radio sam) al poslije mise ništa, u ostalom i sam Sv. Ante je došao na to da u podne bude misa a zbor uglavnom tek naveče, a tako je i Sveta Jelena a da i ne pričamo ostali "manji" zborovi u Vagancu, Selištu, Smoljancu...

Ovo su lijepa sjecanja, bilo bi intresantno cuti o takvim starim obicajima koja su za nas mnoge samo "SJECANJA IZ RANE MLADOSTI"
Sta mislite o tome ?

Jurica
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post Postao/la Jurica » 02 vel 2012, 15:44

Nedavno je bilo europsko prvenstvo u rukometu u Srbiji i nakon one makljaže u Novom Sadu svi mediji su prenijeli vijest da se njihov gradonačelnik Igor Pavličić ispričao svima za napad i sl..
http://www.jutarnji.hr/gradonacelnik-no ... -/1002334/

Meni i još nekima je bilo čudno da se čovjek tako preziva jer tog prezimena ima i u našim krajevima pa sam iz vrlo pouzdanih izvora dobio informaciju da je čovjek porijeklom iz Drežnik Grada, odnosno da mu je otac Drežničan.

Ajde Branko malo pronjuškaj pa nam napiši je li to tako.

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 02 vel 2012, 16:28

Uh, pa to nema čiji bit nego od Cicibana al provjerit ću 8)

Odgovori

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.