Što ima novog u Drežnik Gradu

Aktualna događanja u našem kraju
Odgovori
basel

Re: Što ima novog u Drežnik Gradu

Post Postao/la basel » 23 svi 2012, 10:28

Jurica je napisao/la:U Rakovici HDZ-103, SDP-55, u Selištu Drežničkom HDZ-37, SDP-19, u Čatrnji sve HDZ pošto je bila samo njihova lista.
Kao i uvijek mali odaziv na ovakve izbore, čini mi se oko 20 %.
branco
Neznam zašto HSS nije išao na izbore? oni su čini mi se isto dosta jaki kod nas, ako se nevaram imaju i zastupnika u Općinskom vjeću (ako ne i 2)

Mali Intres zs Politiku :?:

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 23 svi 2012, 11:43

A nemam pojma ni ja zašto nisu išli, i HSP je dosta jak ovdje pa nisu išli :?
Čini se i meni da HSS ima 2 zastupnika, no nema veze, znaš kako kaže naš narod "Top puka - Bajram proša"
Mislim da su izabrani dobri ljudi u ovo vjeće i da će raditi na dobrobit mjesta odnosno da će nešto i pridonijet boljitku mjesta a ne samo bit figura i pokriće nekome da se zadovolji forma, no vrijeme će pokazat.
Sad nam je svima skupa najvažniji zadatak pokušat zaustavit zatvaranje pošte u Drežniku, velike su aktivnosti na terenu već neko vrijeme, čak nemam vremena ništa ni pisat ovdje od svega toga a usto moram i radit svaki dan, i sad evo žurim na posao, moram u 2 bit u mljekari a još moram ručat... :roll:

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 23 svi 2012, 11:47

Sinoć je umro Josip Hodak (Josa Nidžin) iz Čatrnje u 85.god. Sprovod sutra u 15h u Drežniku.

Jurica
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post Postao/la Jurica » 25 svi 2012, 19:13

U Drežnik Gradu sutra (subota, 26.05.2012.) održavaju se lovačke igre Lovnog ureda Slunj (lovačka društva iz Slunja, Cvitovića, Cetingrada, Rakovice i Drežnik Grada).

Jurica
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post Postao/la Jurica » 26 svi 2012, 19:25

Održane lovačke igre u Drežnik Gradu. Više slika na naslovnici http://www.rakovica.com

slika

slika

slika

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 30 svi 2012, 23:08

Eto dragi moji sumještani da vas obavjestim da će se obistiniti one najcrnje najave tj. od ponedjeljka se zatvara pošta u Drežnik Gradu. Svi naši pokušaji da se to zaustavi ili odgodi propali su. Za one koji neznaju da kažem da smo ovih dana organizirali potpisivanje peticije protiv zatvaranja pošte, skupilo se oko 500 potpisa, danas smo ja, načelnik općine Franjo Franjković, pravnik Kristijan Biturajac i budući predsjednik mjesnog odbora Marijan Vuković tu peticiju nosili u Zagreb u centar Pošte i tamo su nas primili izvršna direktorica Divizije mreže Marijana Miličević i (valjda) njezin pomoćnik Ivan? Čulo.
Sastanak je počeo u 11h kako je bilo i zakazano, lijepo su nas primili, ponudili ako ćemo nešto popit, onda sam im ja pročitao sažetak teksta peticije i naše viđenje situacije i načine rješavanja problema, gospođa Miličević je nakrivila usta, ruke naslonila na stol i podbočila bradu, nasmješila se i sve kimala glavom lijevo desno, pa se malo nakosila i onako komentirala potiho "Kako je to lijepo, simpatično..." ja sve pomislio "Pomozi Bože bit će nešto" al kad sam ja završio ona jednako onako naslonjena na ruke gleda me ravno u oči, nasmješena i kaže (ovaj put glasnije da svi čuju) "Sve ste vi to lijepo tu napisali i stvarno je šteta zatvorit takav ured, znamo i mi da ured pošte u tako maloj sredini puno znači ... bla bla bla al mi poštu zatvaramo sa 4. 6." Uh tu me pokosila ko grom iz vedra neba, ja nastojao i dalje zadržati hladnokrvnost i mirnoću pa im počeo malo šire objašnjavati razloge protiv zatvaranja, kao mi smo područje od posebne državne skrbi, postardali smo jako u ratu, puno starijeg stanovništva je u selima, pa im razlagao onaj pravilnik po kojemu se pošte koje posluju sa gubitkom mogu financirati iz Državnog proračuna... al oni mene odmah sasjeku u startu da se taj pravilnik odnosi samo na 5 ureda pošte i to one koje posluju na graničnim prijelazima.
Načelnik onda pokušao sa svoje strane isto nebi li kako uspjeli odgoditi zatvaranje do nove godine a da bi onda se vidjelo pa bi možda Općina u proračunu za iduću godinu našla neka sredstva i namirila manjak od 41000 kuna koliko oni kažu da je manjak u Drežniku, no ništa nije pomagalo, po njima su se stakli svi uvjeti za zatvaranje i ured se zatvara u ponedjeljak, pokušavao i Marijan nekako sa ljudske strane im objasnit da bi i pošta morala sa svoje strane uvesti neke dodatne sadržaje u ponudu i time pridonijeti boljem poslovanju a ne se samo oslonit na uplate i isplate, pravnik je isto pokušao sa pravne strane ih upozorit na neke njihove propuste, načelnik ih je isto upozoravao da su zahtjev za sufinanciranje pošte u Drežniku od strane Općine poslali u 3. mjesecu ove godine a zna se da se proračun donosi na kraju godine za iduću i da nije nikako moguće u sred godine donositi takvu odluku, no ništa nije pomagalo, njih to ništa ne zanima, oni samo ponavljaju da je takva odluka donešena na najvišem nivou i da se tu ništa nemože, kad je načelnik vidio da je vrag odnio šalu onda se je i on se zaoštrio pa im je postavio nekoliko neugodnih pitanja, našto se Čulo opasno nakostriješio pa sam se tu i ja umješao i rekao tom Ćuli da mi se čini koda je on agent neke druge pošte a ne Hrvatske Pošte jer mi je u telefonskom razgovoru nekoliko puta spomenuo da ljudi netrebaju nšta brinuti jer ima i drugih operatera koji obavljaju poštanske usluge i koji vjeruvatno i danas već nose telefonske račune mještanima... no on se tamo počeo čudit da on to nije rekao ...
Na kraju smo nekako primirili situaciju i pokušali naći kompromis za Drežničku poštu da se odgodi zatvaranje ove godine a da se za iduću godinu vidi koliki je minus i da se to pokuša onda namaknut od strane Općine Rakovica, al nije pomoglo ni to.
Ostavljena je mogućnost ako bi Općina pristala na sufinanciranje onda bi se takva odluka proslijedila njima u Hrvatske Pošte i ured bi se ponovo otvorio.
Onda su se zakačili oko pošte u Rakovici jer je Pošta u zgradi Općine a pošta ne plaća najam Općini niti grijanje niti išta drugo, iz Općine su im onda priprijetili da bi se moglo desit da im otkažu ugovor o najmu? (koji je ako sam dobro razumio i onako već istekao) našto je ta direktorica odgovorila nek im pošalju to napismeno pa će oni razmotrit dal im se isplati plaćat najam u Rakovici ili ne.
Sastanak završio kako je bilo i predviđeno u 12h, nastojao sam šarmirati Miličevićku kad sam joj predavao peticiju i zamolio ju da pogleda koji put te potpise i razmisli treba li baš sve gledati kroz profit i novac ili malo i ljudskosti dodati u sve to. Miličevićka se kao i na početku nasmiješila, nagnula par puta glavu lijevo desno, potapšala me po ramenu i ispratila nas do vrata. pozdravili smo se, Čulo mi je čvrsto stisao ruku al ja sam njemu još čvršće a najrađe bih mu stisao onaj dugački vrat i nebi pustao :evil:

Sinisa
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Sinisa » 31 svi 2012, 08:12

E ovo je prava sprdacina. Znaci HP ne placaju niti najam niti rezije u Rakovici a traze da se u Drezniku pokriva gubitak? Onda jos i prijete da ce mozda zatvoriti i postu u Rakovici?

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 31 svi 2012, 10:51

Baš tako, a kako čujem ovdje u selu pričaju (a znaš onu:Što selo priča il je bilo il će bit :shock: ), pričaju da je sve to interes ovih iz siti expresa, tj da oni preuzmu ovo područje i da (po znatno višim cjenama) vrše poštanske usluge a da je pomoćnik ministra jedan od vlasnika siti expresa, ja neznam dal je to istina al po svemu sudeći lako da je, zatvorit će i poštu na Plitvicama tako da će i Mukinje i Jezerce morati na poštu u Korenicu odnosno i tu će siti expres dobiti veliko područje djelovanja, sve mi tu smrdi na veliki kriminal tj. priprema se prodaja Hrvatskih pošta (nekom strancu) pa se hoće riješit ovih malih da bi ostale samo ove velike koje donose extra profit :?

Sinisa
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la Sinisa » 31 svi 2012, 12:03

Onda nista drugo nego nova "rakovicka buna". Kad dojdu zatvoriti postu a vi ju blokirajte, pozovite novinare, objasnite, vicite i urlajte. I sam vidis da se samo na takav nacin kod nas moze nesto postici. Najbolje bi bilo postu smjestit kod Hodaka u gostionu :)

ursel
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la ursel » 31 svi 2012, 16:28

branko je napisao/la:Baš tako, a kako čujem ovdje u selu pričaju (a znaš onu:Što selo priča il je bilo il će bit :shock: ), pričaju da je sve to interes ovih iz siti expresa, tj da oni preuzmu ovo područje i da (po znatno višim cjenama) vrše poštanske usluge a da je pomoćnik ministra jedan od vlasnika siti expresa, ja neznam dal je to istina al po svemu sudeći lako da je, zatvorit će i poštu na Plitvicama tako da će i Mukinje i Jezerce morati na poštu u Korenicu odnosno i tu će siti expres dobiti veliko područje djelovanja, sve mi tu smrdi na veliki kriminal tj. priprema se prodaja Hrvatskih pošta (nekom strancu) pa se hoće riješit ovih malih da bi ostale samo ove velike koje donose extra profit :?
:mrgreen:
Nisu svjesni da je pošta središte svih događanja u malom mjestu poput Drežnik Grada. Svi se osjećamo kao da nam je netko odrezao desnu ruku. Dali smo si truda, skupili potpise, iznijeli argumente, ali više nismo mogli. Oni su odlučili, a nas nitko ne pita – razočaran je Marijan Vuković iz Drežnik Grada u općini Rakovica u Karlovačkoj županiji. S načelnikom Općine Franjom Franjkovićem i tajnikom Kristijanom Bitunjcem pokušao je uvjeriti odgovorne u Hrvatskoj pošti da odustanu od gašenja ureda u Drežnik Gradu. U tome, nažalost, nisu uspjeli.

Gomilaju gubitke :?:

Nije im pošlo za rukom čak ni odgoditi odluku s obzirom na turističku sezonu i brojne turiste koji dolaze. Tamošnja mjesna pošta 4. lipnja odlazi u povijest. Osim toga, neizvjesna je i sudbina ureda u Rakovici, za koji također nije postignut dogovor.HP i dalje inzistira na dosadašnjim uvjetima, dok Općina traži da za poslovni prostor u središtu Rakovice plate 700 kuna zakupa.

– Nisu prihvatili naš prijedlog. Moramo se ponovno očitovati može li sve ostati po starom. To znači da bi oni za minimalnu naknadu, od nekih sedamdesetak kuna mjesečno, i dalje koristili taj prostor. U suprotnom, proglasit će nas krivima za gašenje pošte u Rakovici – razočaran je načelnik Franjo Franjković.

I u jednom od dopisa upućenom na njihovu adresu, koje je potpisala izvršna direktorica Divizije mreža Marijana Miličević, jasno stoji da će, ako promjene uvjete zakupa, biti prisiljeni pokrenuti postupak preustroja poštanskog ureda 47245 Rakovica.

Navodi se i da već nekoliko godina posluje s gubitkom i da bi nova cijena zakupa dodatno opteretila poslovanje ureda.

Koriste sve naše

– Ne plaćaju komunalnu naknadu, podmirujemo sve režije, koriste naše grijanje i sanitarni čvor. Zaista ne znam što bi još željeli. Povećali su temeljni kapital, a stalno nam govore o nekom gubitku, koji ne žele i papirnato potkrijepiti – ogorčen je Franjković.
:oops: :oops: Pa to je Drzavna Firma pisite u Ministarstvo, zovite Novinare

:oops:

ursel
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la ursel » 31 svi 2012, 16:31

branko je napisao/la:Baš tako, a kako čujem ovdje u selu pričaju (a znaš onu:Što selo priča il je bilo il će bit :shock: ), pričaju da je sve to interes ovih iz siti expresa, tj da oni preuzmu ovo područje i da (po znatno višim cjenama) vrše poštanske usluge a da je pomoćnik ministra jedan od vlasnika siti expresa, ja neznam dal je to istina al po svemu sudeći lako da je, zatvorit će i poštu na Plitvicama tako da će i Mukinje i Jezerce morati na poštu u Korenicu odnosno i tu će siti expres dobiti veliko područje djelovanja, sve mi tu smrdi na veliki kriminal tj. priprema se prodaja Hrvatskih pošta (nekom strancu) pa se hoće riješit ovih malih da bi ostale samo ove velike koje donose extra profit :?
branco ovo je sigurno sto se u selu prica, privatizacija to je taj razlog.A ovo da u Rakovici neplacaju tz.stanarinu to je zaista
bez karaktera to bi trebalo staviti na stup srama.

Jurica
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post Postao/la Jurica » 31 svi 2012, 19:27

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 13 lip 2012, 11:18

Sveti je Ante i zbor je u Drežniku, kao što vidite nažalost nemam vremena pisat al ipak moram bar malo da se zna da smo živi i da će izgleda bit lijepi zbor jer vidim da ima dosta trga gore a i lijepi je dan (nakon niza kišnih) pa mislim da će biti još bolje. Nadam se da će i Rakovčani doći kod nas kao što i mi idemo za Svetu Jelenu u Rakovicu (ako ništa a ono bar naveče na zabavu :wink: :--har :--H

ursel
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la ursel » 14 lip 2012, 09:16

:wink: branco kako je bilo u zboru :?: :?:

branko
Pisac meraklija
Pisac meraklija

Post Postao/la branko » 14 lip 2012, 22:55

Bilo dobro, bio sunčan dan i dosta raje na misi u podne (predvodio Vlč. Ričard Pavlić) naveče bila još jedna misa u 6 i isto bila puna crkva, ja bio na obadvima :wink:
Mama imala rođendan pa pozvala svoje prijateljice i mi iz kuće pa smo pekli odojka i slavili popodne. Ja malo privatio još kod kuće a onda se gore našao sa Jurom i neki iz Bihaća pa se napio ko krava, jedva sam došao kući tako da se baš i ne sjećam kako je bilo. Jutros glava puca a u stomaku muka... uh popio sam 4 jogurta i vratio se u krevet pa se jedva malo dobio oko 11 :?

Odgovori

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.